Przydomowy taras może w kilka chwil zmienić się w wygodne miejsce do odpoczynku – konieczne są jedynie odpowiednie meble ogrodowe oraz parasol, który osłoni nas przed silnym słońcem. Wśród elementów, które warto mieć na naszym tarasie wymienia się donice ogrodowe – nowoczesne donice pozwolą na ukwiecenie miejsca wypoczynkowego i ogrodzenie się od innych zielonym murem. Jakie donice ogrodowe wybrać?

Donice ogrodowe tworzone z trwałych materiałów

Decydując się na ozdobienie naszego tarasu donicami warto zwrócić uwagę na nowoczesne donice ogrodowe proponowane przez topowych producentów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim donice ogrodowe tworzone z cementu oraz technorattanu. Donice cementowe posiadają solidną wagę, nie musimy więc obawiać się, że zostaną przewrócone przez wiatr, dodatkowo ich struktura nie chłonie wilgoci, brudu, na długi czas zachowają więc piękny kolor. 

Donice ogrodowe to również element kolekcji technorattanowych – eleganckie donice doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie przestrzeni zaaranżowanej na styl prowansalski czy rustykalny. Donice ogrodowe technorattanowe wykonane są z materiału syntetycznego, który idealnie przypomina naturalny rattan. Struktura tworzywa jest nieporowata przez co nie chłonie ono wilgoci, brudu, nie płowieje, a utrzymanie takiego przedmiotu w czystości nie sprawia problemów. Donice technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów – pozwala to na wybranie produktu dopasowanego do naszych potrzeb.

Donice ogrodowe – wybierz ulubione rośliny!

Jak zaaranżować taras, by stał się oazą zieleni? Donice ogrodowe okażą się naszymi sprzymierzeńcami! W donicach możemy umieścić zarówno rośliny kwitnące (lobelia, lawenda, pelargonie, nasturcje), jak i zioła, które później wykorzystamy w kuchni. Możemy również stworzyć zielony mur wykonany z niewielkich choinek czy tuj, które umieścimy w większych i głębszych donicach. 

Comments are closed.