Dłonie to pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę, dlatego tak ważne jest aby były zawsze starannie wypielęgnowane i zadbane. Paznokcie idealnie opiłowane i pomalowane to absolutne minimum, którego wymaga się od każdej nowoczesnej kobiety.

Paznokcie hybrydowe – co trzeba o nim wiedzieć?

Manicure hybrydowy to coraz popularniejsza metoda upiększania paznokci. W przeciwieństwie do manicure klasycznego jest on bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie blaknie i się nie odbarwia. Manicure hybrydowy dobrze jest zrobić w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Tam, po dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia, zostaje on pomalowany najpierw bazą, potem specjalnym lakierem hybrydowym i topem. Każda warstwa jest utwardzana w specjalnej lampie z promieniami UV.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci- co jest modne obecnie?

Ponieważ lakiery hybrydowe mogą być w przeróżnych kolorach to można nimi malować różnego rodzaju wzorki i obrazki. Kolory można ze sobą mieszać, aż do uzyskania pożądanego odcienia. Niektóre z lakierów hybrydowych mają także drobinki brokatu albo cekiny. Bardzo modne było ostatnio zdobienie paznokci hybrydowych metodą ombre, która polega na przechodzeniu jednego koloru w drugi. Najczęściej panie decydowały się na jeden taki paznokieć, nie brakowało jednak zwolenniczek metody ombre na całej dłoni Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to także tzw. kocie oko, które tworzy się za pomocą specjalnych akcesoriów z magnesem.

Inne metody hybrydowe zdobienia paznokci

Na rynku dostępnych jest także wiele akcesoriów i gadżetów do zdobień paznokci. Jest to na przykład tzw. syrenka, czyli drobniejsza i delikatniejsza i słabiej mieniąca się wersja, która posypywana jest na paznokieć. Lakier- kameleon to także sposób na ciekawy manicure hybrydowy. Polega on na tym, że z każdym ruchem palca lakier zmienia kolor. Bardzo popularne jest tzw. lustro na paznokciu. Efekt ten jest możliwy dzięki wtarciu w lakier drobnego, srebrnego proszku.Na paznokciach hybrydowych można również tworzyć wzory 3D za pomocą lakieru wymieszanego z żelem. Na lakier hybrydowy można naklejać różne naklejki i tatuaże.

Jak ściągnąć manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy bezpiecznie jest usunąć w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, za pomocą specjalnej szlifierki. W warunkach domowych hybrydę usunąć można przy pomocy wacików nasączonych acetonem, które owija się folią aluminiową. Po rozpuszczeniu lakieru odsuwa się go delikatnie patyczkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Hybrydy na paznokcie.

Comments are closed.