Długie i krótkie – oto buty jeździeckie, które dostępne są dla wszystkich amatorów przygód w siodle. Tych nie brakuje. A wciąż przybywa nowych osób, które chcą spróbować swoich sił w jeździe konnej. Oto kilka wskazówek, które im się przydadzą na początek, jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego obuwia.

Kryte buty jeździeckie

Niby rzecz oczywista, ale niekiedy można spotkać się z osobami, które na jazdę konną przychodzą w odkrytych butach. Czy to możliwe? Niestety, ale tak. Sandały i klapki spotykane są nawet u takich osób, które doskonale wiedzą, że i tak nie powinno ich być. Podczas jazdy konnej trzeba mieć na sobie kryte obuwie, dzięki czemu można zapewnić sobie lepszą stabilność, a także ochronę dla nogi – dokładnie stopy. Na samym początku nie trzeba inwestować w drogie obuwie dedykowane specjalnie do jazdy konnej, ale lepiej mieć coś pełnego, co w całości osłania stopę.

Sztyblety i oficerki jeździeckie

Profesjonalne buty jeździeckie podzielić można m.in. ze względu na ich długość. I tak do czynienia ma się ze:

  • sztybletami – krótkie obuwie do jazdy konnej. Dedykowane są one dla osób, które mają już doświadczenia w jeździe. To właśnie do nich należy założyć czapsy, czyli dodatkowe ochraniacze na nogi, a dokładnie na łydki.
  • oficerki jeździeckie – długie obuwie do jazdy konnej, które jest zalecane w przypadku osób stawiających swoje pierwsze kroki. Nie wymagane są przy nich dodatkowe ochraniacze, ponieważ kończą się one w okolicach kolana.

Takie informacje warto posiadać przed zakupem butów do jazdy konnej. 

Comments are closed.