Gotowanie i przygotowywanie posiłków będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze, jeśli nasza domowa kuchnia będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Dzisiaj nie trzeba wiele, by zwykła kuchnia zmieniła się nie do poznania. Nowoczesne meble kuchenne i blaty sprawią, że każde wnętrze będzie zachwycające!

Jakie meble kuchenne są obecnie najmodniejsze?

Szeroki wybór kolekcji mebli kuchennych może zawrócić w głowie. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się przede wszystkim meble nowoczesne, które odznaczają się gładkimi, lśniącymi frontami oraz brakiem klasycznych uchwytów. Wiele osób stawia też na kuchnie inspirowane stylem retro – fronty takich kuchni posiadają eleganckie frezy, dekoracyjne uchwyty oraz nierzadko: piękne przeszklenia.

Co z blatem kuchennym?

Blat kuchenny to niezwykle ważny element wyposażenia wnętrza kuchennego. Blat to przede wszystkim przestrzeń robocza, która pozwoli na przygotowywanie posiłków. Wiele osób nadaje blatom też innych funkcji – przedłożone blaty posłużą jako miejsce do podawania kawy czy śniadania dla domowników – wystarczy ustawić przy nich wygodne, wysokie stołki z oparciami. Blat kuchenny powinien być przede wszystkim trwały. Obecnie na polskim rynku znajdziemy kilka rodzajów blatów, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najczęściej kupowany jest blat wykonany z płyty wiórowej. Blaty takie odznaczają się świetną relacją jakości do ceny. Blaty te oklejane są dekorami i laminatami, które dodatkowo nadają im elegancji i ciekawego wyglądu. Inną propozycją są blaty z naturalnego kamienia – taki blat będzie wspaniale prezentować się w nowoczesnych wnętrzach w stylistyce glamour. Wiele osób decyduje się też na blaty z litego drewna – taki blat wspaniale uzupełni wnętrza loftowe, jak i skandynawskie. Blat z naturalnego drewna powinien być odpowiednio zabezpieczany poprzez konserwację.

Comments are closed.