O ubezpieczeniu szkolnym mówi się najczęściej podczas pierwszych dni nowego roku szkolnego. Rodzice stają wtedy przed decyzją, czy wykupić ubezpieczenie szkolne oferowane przez przedstawiciela ubezpieczyciela, który pojawia się w placówce oświatowej. Proponowana przez niego polisa to ubezpieczenie zbiorowe. Czym różni się ono od ubezpieczenia indywidualnego, które możemy zakupić samodzielnie?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne oferowane w placówkach oświatowych to polisa zbiorowa. Ubezpieczenie takie jest atrakcyjne cenowo, jednak kiedy przyjrzymy się kwotom gwarantowanym, okaże się, że może ono nie pokryć potrzeb powstałych po nieszczęśliwym wypadku dziecka. Warto wiedzieć, że kupno takiej polisy w szkole nie jest obowiązkowe. Możemy samodzielnie poszukać ubezpieczenia dla dziecka – ubezpieczenie szkolne to jedna z częściej sprzedawanych polis w Polsce. Szukając ubezpieczenia dla dziecka, przede wszystkim zwracajmy uwagę, czy możliwe jest podnoszenie kwot gwarantowanych – dzięki temu nasza pociecha będzie zdecydowanie lepiej chroniona.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Polisa ubezpieczenia szkolnego to standardowe ubezpieczenie, dedykowane dzieciom i młodzieży do 26 roku życia. Taka polisa chroni zarówno w szkole, jak i poza nią – w czasie zabaw w domu, na podwórku, ale też w czasie ferii czy wakacji. Ubezpieczenie szkolne chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, pozwala na zwrot kosztów pobytu w szpitalu czy też zwrot kosztów rehabilitacji niezbędnej po wypadku. Ubezpieczenie pozwoli również na zakup niezbędnego sprzętu ortopedycznego czy wypłaty świadczenia w wypadku zdiagnozowania choroby. Ubezpieczenie szkolne możemy zakupić w biurze ubezpieczyciela lub też w sieci.

 

 

Comments are closed.