Sypialnia to oaza spokoju. Bardzo często spotykamy się z opiniami, że nie należy umieszczać w niej kwiatów, które w nocy zabierają tlen wydzielając dwutlenek, który utrudnia oddychanie. Nie do końca tak wygląda rzeczywistość. Jak wybrać rośliny, które nie tylko są estetyczne, ale również ułatwia odpoczynek?

Idealne do sypialni

Rośliny i odwróconej fotosyntezie to kwiaty, które są idealne do sypialni. Dzięki nim nasz sen będzie zdrowy, a sypialnia będzie wyglądała elegancko i przyjemnie.

Warto wiedzieć, że kwiaty, które w ciągu dnia mają dostęp do słońca produkują więcej tlenu niż zabierają go w nocy. Nie znaczy to jednak, że sypialnia powinna być zapełniona kwiatami. Wystarczy kilka egzemplarzy, by wprowadzić kojącą zieleń do pomieszczenia. Warto również skoncentrować się na roślinach, które nie wydzielają mocnego zapachu.

W sypialni idealnie sprawdzi się skrzydłokwiat, sensewieria gwinejska, palma kolorowa czy figowiec Benjamina. Na parapecie nie może zabraknąć aloesu, pięknie kwitnącego grudnia czy drzewka szczęścia. Na ścianie uroczo będzie wyglądała odporna na zaniedbania zielistka.

Jak wybrać donice?

Wybierając kwiaty do sypialni koniecznie należy pamiętać, że donica jest bardzo ważnym elementem kompozycji. Podkreśli urok rośliny.

Do kaktusów idealne będą doniczki gliniane, szklane, a nawet zwykły słoik, w którym kaktusy i sukulenty wyglądają idealnie. Warto wybierać donice, które są płytkie, ale za to rozłożyste. W takich naczyniach możemy stworzyć całe kompozycje, które będą bardzo ciekawie wyglądały.

Wiele osób lubi kwiaty w swoim otoczeniu, ale nie umie o nie dbać. Warto w takiej sytuacji wykorzystać donice lechuza, które mają system nawadniania. Dzięki temu my nie musimy ciągle troszczyć się o kwiaty, a rośliny mają szansę zdrowo się rozwijać.

Do sypialni nowoczesnej idealne będą proste donice, które podkreślą urok roślin. Donice lechuza w czarnym kolorze sprawdzą się w sypialni w stylu glamour. Czerwone będą pasowały do pokoju, w którym dominują szarości. Mocny kolor będzie ciekawym akcentem. Białe donice lechuza idealnie wpiszą się w styl skandynawski.

Do sypialni w stylu rustykalnym warto wykorzystać osłony na doniczki w kształcie worków. Juta będzie wyglądała bardzo swojsko i niebanalnie. Wiklinowe osłonki również idealnie wpiszą się w klimat wiejskiej sypialni.

W sypialni w stylu industrialnym pięknie będzie wyglądała czarna wysoka donica lechuza. Prosta i oszczędna będzie pięknie komponowała się z czerwoną cegłą na ścianie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.