Nowoczesne rowery elektryczne od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości jednoślady, które służyć będą przez kilkanaście lat. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowego sprzętu, ale nie wiedzą na które parametry zwrócić uwagę.

Wydajne baterie

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę oczywiście na baterie, które w rowerach elektrycznych odpowiadają za gromadzenie energii elektrycznej, a następnie za przekazywanie jej bezpośrednio do silnika. W dużej mierze to właśnie od pojemności baterii zależy maksymalny zasięg na dodatkowym wspomaganiu elektrycznym.

Im większa pojemność baterii, tym oczywiście można pozwolić sobie na zdecydowanie dłuższe wyprawy rowerowe. Pamiętać należy jednak o tym, że większa pojemność wymaga także dłuższego ładowania.

Większość producentów podaje pojemność baterii w jednostkach Wh, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku modele. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się rowery elektryczne z bateriami o pojemności od 250 do 600 Wh

Niezawodne silniki elektryczne

Aby wybrać dobry rower elektryczny, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie należy zwrócić uwagę również na zamontowany silnik elektryczny. Pamiętać należy o tym, że to właśnie ten element odpowiada za wspomaganie jazdy rowerzysty w trakcie pedałowania.

Silniki elektryczne mogą być zamontowane bezpośrednio w piaście kół albo w okolicach głównego mechanizmu korbowego. Te pierwsze rozwiązanie cieszy się zdecydowanie większą popularnością ponieważ można bez problemu zaadoptować cały osprzęt elektryczny. Silniki w ramie spotykane są jedynie w gotowych rowerach elektrycznych.

Jeżeli chodzi o moc silnika, to można znaleźć modele o mocy od 200 do nawet 1000 wat. Pamiętać należy o tym, że mocniejsze silniki zdecydowanie szybciej zużywają baterie,.

Dodatkowe wyposażenie warte uwagi

Rowery elektryczne mogą posiadać dodatkowe wyposażenie, które znacząco poprawia komfort jazdy i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Niezbędne jest oczywiście oświetlenie białe albo żółte z przodu oraz czerwone odblaski z tyłu.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jazdy, to ogromną rolę odgrywa hamulec i sygnały ostrzegawcze. Najlepszymi parametrami użytkowymi może pochwalić się hamulec tarczowy. Osoby, które często jeżdżą po nierównym terenie powinny postawić również na nowoczesny system amortyzacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nowoczesne rwery elektryczne.

Comments are closed.