Szukając sposobów na wyróżnienie naszego tarasu czy ogrodu warto wybrać nie tylko oryginalne meble ogrodowe, ale również ciekawe dodatki. Donice z cementu to propozycja dostępna na polskim rynku od kilku lat – obecnie donice takie dostępne są w szerokim spektrum kolorów i rozmiarów. Czy warto mieć je na własnym tarasie? Zdecydowanie tak!

Donice z cementu z ulubionymi kwiatami

Kwiaty to najprostszy i najpiękniejszy sposób na to, aby nasz przydomowy taras zyskał na estetyce. Olbrzymi wybór roślin sprawia, że bez trudu dobierzemy kwiaty dopasowane do naszych potrzeb czy do istniejącej już aranżacji otoczenia. Aby zapewnić im dobre miejsce do wzrostu warto wybrać stabilne i trwałe donice, które zabezpieczone są przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – mówią sprzedawcy w sklepie gardenspace.pl. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na donice z cementu – to ciekawa innowacja oraz propozycja dla najbardziej wymagających klientów. Donice tego typu tworzone są z połączenia kilku materiałów, w tym cementu, włókna szklanego oraz plastyfikatora. Tak zaprojektowana donica jest wysoce odporna zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, wilgoć, promieniowanie UV. Ręczny proces tworzenia donic sprawia, że nie są one jednakowe i mogą różnić się nieco strukturą – pozwala to na stworzenie ciekawej aranżacji na tarasie. 

Jak wykorzystać donice z cementu na tarasie?

Donice z cementu są odpowiednie zarówno do sadzenia niewielkich roślin kwitnących, jak i małych krzewów czy choinek o powolnym tempie wzrostu – mówią sprzedawcy w sklepie gardenspace.pl. W niewielkich donicach posadźmy lawendę czy goździki, jesienią możemy umieścić w nich cebule kwiatów, które zakwitną wczesną wiosną. W większych donicach bez trudu zmieścimy niewielkie tuje oraz krzewy czy rośliny pnące. Tym ostatnim koniecznie zapewnijmy pergole czy podpory!

Comments are closed.