Wnętrze można odmienić bardzo szybko i w kilku krokach – wykorzystuje się do tego na przykład szablony dekoracyjne. Obecnie modne są mniejsze i większe wzory na ścianach, które tworzą harmonijną całość lub łączą się na zasadzie kontrastu. Szablony są proste w użyciu i zapewniają wygodę podczas stosowania nawet niedoświadczonym osobom.

Po pierwsze – pomysł

Wybór szablonów dekoracyjnych nie może być przypadkowy. Trzeba mieć pomysł, jak ma wyglądać wnętrze po modyfikacji. Niekiedy sposób dekorowania jest uzależniony od specyfiki pomieszczenia, np. występuje tam pusta ściana, która wygląda brzydko. Można ją tak zaaranżować, by przykuwała wzrok barwnymi kompozycjami jedynie za pomocą szablonu. Wzór wybiera się z puli pasujących, ale może być też całkowicie abstrakcyjny.

Możliwe jest połączenie kilku kolorów w obrębie jednego szablonu bądź stworzenie barwnej kompozycji we wnętrzu dzięki połączeniu motywów w bezpośrednim sąsiedztwie. Kolory wybiera się np. z palety podobnych odcieni, ale niekiedy dobrym posunięciem będzie skorzystanie z kontrastu. Mając pomysł, jak wszystko ma wyglądać, nie popełnia się błędów i od razu uzyskuje oczekiwane efekty. Nie trzeba wtedy niczego poprawiać, a prace postępują szybciej.

Jak ozdobić wnętrze?

Sposób ozdabiania pomieszczeń w dzisiejszych czasach może być całkowicie dowolny. Osoba zainteresowana zmianą wyglądu wnętrza za pomocą szablonów dekoracyjnych ma całe pole do popisu, może użyć swojej wyobraźni bądź różnych gotowych aranżacji, które łatwo znaleźć w czasopismach i w internecie. Dekorowanie pokoju nigdy jeszcze nie było aż tak proste.

Decydując się na szablony dekoracyjne i ozdabianie wnętrz przy ich użyciu warto jednak nie robić tego w sposób przypadkowy. Niektóre szablony i wzory są wyjątkowo ładne, ale efekt nie sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Na przykład, linie tworzące nieco erotyczny kształt ciała nie będą dobrą ozdobą pokoju dla dziecka, ale bardzo ładnie udekorują sypialnię. Jest to jednak bardzo podstawowa zasada, z której na pewno każdy zdaje sobie sprawę.

Trzeba też zwracać uwagę na dobór barw. Niektóre szablony to motywy roślinne i niekiedy użycie ich do stworzenia nieroślinnych kompozycji barwnych zaburza cały rezultat. W razie niepewności można zapytać kogoś zorientowanego w asortymencie lub poszukać podpowiedzi w internecie. Nietrudno znaleźć gotowe, ładne aranżacje, które wystarczy tylko lekko zmodyfikować, by pasowały do danego pomieszczenia. Trzeba wykorzystać trochę wyobraźni, a także zmysłu estetyki i planowania przestrzennego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.