Aranżując przydomowy taras, zdecydowanie bardziej skupiamy się na meblach i dodatkach, niż na ochronie przeciwsłonecznej. To błąd – w czasie letniego wypoczynku blisko domu konieczne jest zabezpieczenie się przed słońcem. Pomoże w tym osłona przeciwsłoneczna na taras w formie nowoczesnej pergoli. Jak jest skonstruowana?

Osłona przeciwsłoneczna na taras mały i duży

Nowoczesne pergole podbiły serca posiadaczy tarasów i ogrodów – to funkcjonalne rozwiązanie pozwala na odpoczynek na najwyższym poziomie i regulowanie ilości promieni słonecznych, które wpadają do przestrzeni wypoczynkowej. Osłona przeciwsłoneczna na taras doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, uzupełni też tarasy w stylistyce boho – to uniwersalne rozwiązanie, które znacząco poprawi jakość wypoczynku.

Jak skonstruowana jest osłona przeciwsłoneczna na taras? Konstrukcja pergoli wznoszona jest z elementów modułowych, wykonanych z aluminium. Zastosowanie tego materiału ma dwie zalety – przede wszystkim montaż nie jest trudny, poza tym poprzez malowanie proszkowe pergola zabezpieczona jest przed korozją. Dach pergoli tworzą aluminiowe lamele, które mogą obracać się wokół własnej osi. Użytkownicy decydują o położeniu lameli – w przypadku silnego słońca dach może być całkowicie zamknięty, tworząc szczelną osłonę przed ciepłem. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że dach nie nagrzewa się, przez co możliwy jest odpoczynek w komfortowym cieniu.

Osłona przeciwsłoneczna na taras z dodatkami!

Czy wiesz, że zadaszenie tarasu może być uzupełnione o funkcjonalne dodatki? Są nimi rolety boczne i frontowe, których zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. W cieniu pergoli warto ustawić meble wypoczynkowe lub stół z krzesłami – taras to idealne miejsce na wykreowanie letniej jadalni!

Comments are closed.