Samochody angielskie cenione są przede wszystkim za ich doskonały stan techniczny, jak i niski przebieg. Anglicy dbają o swoje pojazdy, a dodatkowym atutem jest fakt, że niejednokrotnie są to prawdziwe, motoryzacyjne perełki. Jak wygląda ubezpieczenie OC anglika? Czy powinniśmy spodziewać się wyższego kosztu polisy?

Ubezpieczenie OC anglika – dlaczego cena jest wyższa?

Sprowadzając z Wielkiej Brytanii samochód, warto mieć na uwadze, że czeka nas szereg zadań po dotarciu do kraju. Warto pamiętać, że aby możliwe było zarejestrowanie takiego samochodu, konieczne jest wykonanie kilku zmian. Na szczęście nie ma już obowiązku zmiany strony kierownicy, co było prawdziwą zmorą dla właścicieli tego typu samochodów. Obecnie jednak konieczne jest przystosowanie reflektorów do jazdy prawą stroną jezdni, jak również wymiana szkła w lusterkach, by zapewniały lepsze pole widzenia po lewej stronie. W przypadku samochodów-anglików konieczne będzie również przeniesienie tylnego światła przeciwmgielnego na lewą stronę oraz przestawienie prędkościomierza, aby wskazywał prędkość w kilometrach. Jak w takim razie wygląda ubezpieczenie OC anglika?

Dlaczego ubezpieczenie OC anglika jest kosztowne?

Okazuje się, że ubezpieczenie OC anglika może być nawet o 300%. Skąd tak duża różnica? Otóż jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie może być problematyczna dla polskiego kierowcy, przyzwyczajonego do kontynentalnych samochodów. Polski kierowca może mieć spore problemy z prowadzeniem takiego samochodu po polskich drogach – specjaliści wskazują problemy związane z widocznością oraz określaniem odległości. To wpływa na bezpieczeństwo jazdy i w statystykach może wskazywać na wyższą wypadkowość.

 

 

Comments are closed.