Wydawać by się mogło, że złożonych procesów nie można zestawiać razem ze sformułowaniem “łatwość do zrozumienia”, ponieważ wzajemnie się one wykluczają. Tylko że współczesna technologia sprawia, że to właśnie zjawisko – wzajemnego wykluczenia – zostanie raz na zawsze zlikwidowane. Służyć ma do tego chociażby Samsara Case Study.

Cel do zrealizowania

Za pracę nad tym wzięła się m.in. firma 10Clouds, która postanowiła w pierwszej kolejności postawić cel. Otóż chodziło tu o to, aby wizualnie przedstawić złożoność procesów, które dzięki temu byłyby w stanie łatwiejsze do zrozumienia. Miało się udać to dzięki firmie Samsara, która to jest pionierem, jeżeli chodzi o Connected Operations Cloud. 10Clouds postanowiło oprzeć swój projekt m.in. na tym, jak odbywa się komunikacja wewnątrz firmy. Wszystko zostało tak opracowane wizualnie, aby wzbudzić jak największe zainteresowanie interesariuszy i kierowników.

Narzędzia do pracy

Aby poszczególne efekty mogły zostać użyte, potrzebne były odpowiednie narzędzia. W tym akurat przypadku mowa jest o programach komputerowych, które pomogły uzyskać jeszcze lepszy efekt. Wśród takich programów można wymienić:

  • Cinema 4D do modelowania 3D,
  • Octane i Corona do renderowania,
  • After Effects do komponowania animacji i postprodukcji,
  • Photoshop/Procreate do szkicowania i pracy koncepcyjnej.

Dobra znajomość tych programów była konieczna. Po to, aby każdy członek zespołu, który pracował nad Samsara Case Study wiedział, jak ważne jest jego zaangażowanie w pracę. Należy również dodać to, że to po stronie programistów spoczywała odpowiedzialność przygotowania takich efektów wizualnych, jakie zostaną zrozumiane wszędzie – niezależnie od tego na której półkuli zostaną zaprezentowane, czy też w jakim regionie geograficznym.

Osiągnięcia Samsara

Czy się udało? Chyba tak, ponieważ już dzisiaj można podziwiać unikalne modele 3D. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że prezentacje w trójwymiarze są w stanie jeszcze mocniej przemówić do umysłów ludzkich. Wykonane projekty są faktycznie atrakcyjne dla wielu osób. Widać to w pozytywnych opiniach, jakie są wyrażane m.in. przez mieszkańców Meksyku, Stanów Zjednoczonych, czy też w państwach europejskich, jak Wielka Brytania, Niemcy. Samsara swoje produkty kieruje do coraz szerszego grona klientów. Ich prace to także dowód na to, jak dalece rozwinięta jest animacja, która w chwili obecnej, użytkowana jest w różnych sektorach gospodarki. 

 

Comments are closed.