Jakie mamy wymagania wobec swojej kuchni? Jest to pytanie, które powinna zadać sobie każda osoba przed jej urządzeniem. Nowoczesne kuchnie wykorzystują wygodne rozwiązania, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie w takim pomieszczeniu.

Nowoczesne kuchnie z szufladami

Czy to prawda, że szuflady są zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem? Tak. Po ich odsunięciu widzimy wszystko co znajduje się w środku. Wyposażmy swoją kuchnię w jak największą ilość szuflad. Chociaż łatwo się domyślić, że nie wszędzie będzie można je zastosować. W szczególności, jeżeli ktoś decyduje się na górną i dolną zabudowę. W przypadku tej pierwszej korzystniejszym rozwiązaniem będą dopasowane i pojemne szafki kuchenne. To właśnie w nich wylądują rzadziej używane przybory kuchenne, czy też niektóre produkty spożywcze. Zabudowa dolna może składać się z samych szuflad, które zgodnie z nowoczesnym wzornictwem…nie będą posiadać żadnych uchwytów.

Szafki typu cargo

Nowoczesne kuchnie oferują możliwość wykorzystania szafek typu cargo, dzięki którym można zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania. Szafki typu cargo to…kosze, które są ukryte w środku. Wysuwa się je i wsuwa do środka, umożliwiając schowanie potrzebnych rzeczy na kilku poziomach. Polecane są one do miejsc, gdzie mamy mało miejsca. Zamiast tracić ową przestrzeń zawsze można dopasować tam szafkę, która w najmniejszej, dostępnej opcji ma…tylko 15 cm szerokości. Taką szafkę typu cargo (lub kilka) na pewno docenią właściciele małych pomieszczeń kuchennych. 

Comments are closed.