Chyba każda kobieta lubi mieć zadbane dłonie. Niekoniecznie muszą to być od razu długaśne tipsy – wystarczą równo obcięte paznokcie, delikatnie muśnięte lakierem o neutralnym kolorze. Nie da się ukryć, że najbardziej lubi się rozwiązania długotrwałe – również w przypadku manicure paznokci. Takim rozwiązaniem jest metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Ile kosztuje manicure hybrydowy u kosmetyczki?

Zalety metody hybrydowej zdobienia paznokci są większości kobiet dobrze znane. Pozwala ona na zachowanie makijażu dłoni na długo – nic jej nie ruszy – mycie naczyń, moczenie w wodzie ani pisanie na klawiaturze. Dlatego właśnie warto skusić się na manicure hybrydowy. Jednakże, regularne uczęszczanie do gabinetu kosmetycznego, w celu wykonania pedicure czy manicure, z pewnością jest dość kosztownym zabiegiem. Każdorazowa wizyta, w zależności od miasta, w którym jest wykonywana, waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Takie odświeżanie manicure odbywać powinno się co około 2-4 tygodnie – w zależności od tego, jak szybko rosną nasze paznokcie. Są panie, u których odrost pojawia się już po dwóch tygodniach a są takie, którym wystarczą wizyty raz na miesiąc. Alternatywą do korzystania z usług manicurzystki jest samodzielne malowanie paznokci metodą hybrydową.

Dlaczego lakier hybrydowy odchodzi z paznokcia – najczęstsze błędy

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci nie jest niczym skomplikowanym, wymaga jednak – jak wszystko nabrania wprawy. Zanim przejdzie się do malowania, warto zapoznać się z teorią i od razu wystrzegać się najbardziej popularnych błędów. Jednym z najczęstszych błędów jest niewystarczające zmatowienie i odtłuszczenie płytki. Wiele osób zapomina o bokach i rancie paznokci. To może powodować, że lakier w tych miejscach nie przyczepi się dobrze i po czasie odpadnie. Kolejnym błędem przy metodzie hybrydowej zdobienia paznokci jest to, że nakłada się zbyt grube warstwy lakieru. To powoduje, że lakier nie utwardzi się do końca dobrze i może szybko się łuszczyć.

Jak poprawnie zdjąć hybrydę, nie niszcząc przy tym płytki paznokcia?

Często spotkać można się z opinią, że metoda hybrydowa zdobienia paznokci niszczy ich płytkę. Może się tak zdarzyć, że u niektórych osób wystąpi reakcja alergiczna i wtedy, rzeczywiście, lepiej wrócić do tradycyjnego manicure. Jednak jeśli poprawnie się lakier hybrydowy zaaplikuje – a później poprawnie się do zdejmie – nie powinno być żadnego problemu ze zniszczoną płytką. W celu usunięcia hybrydy należy użyć acetonu, folii do paznokci oraz dłutka – najlepiej drewnianego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Comments are closed.