Nowoczesne okna 4-szybowe to ciekawa propozycja dostępna na polskim rynku. Okna takie odznaczają się znacznie lepszymi parametrami technicznymi niż w przypadku okien klasycznych. Okna takie idealnie wpiszą się w domy pasywne, pozwalając na utrzymywanie komfortowej temperatury wewnątrz. Okna 4-szybowe to jednak znacznie więcej niż dobra izolacja termiczna. Co warto wiedzieć o tego typu oknach?

Okna 4-szybowe – nowoczesne rozwiązania w dobrych cenach

Okna 4-szybowe to ciekawa nowość na polskim rynku – ich konstrukcja zakłada wykorzystanie czterech szyb, a nie, jak w przypadku klasycznych okien, trzech. Zastosowanie czterech szyb oraz odpowiednie ich wklejenie w ramę okna sprawiło, że współczynnik przenikalności cieplnej dla tego typu okien jest niezwykle niski. Dzięki temu okna te doskonale wpisują się w termin pasywności i mogą być stosowane w domach pasywnych. Kupując okna 4-szybowepamiętajmy, że aby okno mogło faktycznie spełniać swoje funkcje musi być ono prawidłowo zamontowane. Najmniejsze błędy podczas montażu mogą skutkować nieszczelnością, która w przyszłości może skutkować podwyższonymi rachunkami za ogrzewanie. 

Warto wspomnieć, że okna 4-szybowe odznaczają się również doskonałą izolacyjnością dźwiękową. W praktyce oznacza to, że okna te świetnie sprawdzą się w miastach, gdzie jednostajny hałas może powodować problemy z zasypianiem czy też z koncentracją.

Okna 4-szybowe z możliwością zamontowania żaluzji

Konstrukcja okien 4-szybowych pozwoliła na wyodrębnienie dodatkowej komory wewnętrznej, w której mogą zostać zamontowane nowoczesne żaluzje. Żaluzje zamknięte w komorze odizolowane są od brudu, kurzu, są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Takie rozwiązanie jest niezwykle cenione przez klientów. 

Comments are closed.