Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Niektóre kobiety czują się zagubione, gdy przeglądają listę rzeczy, które powinny kupić dla swojego dziecka. Zdarza się, że zupełnie zapominają o swojej wyprawce szpitalnej. O tym, jakie piżamy damskie nadają się dla kobiety w ciąży, przeczytasz poniżej.

Nocne koszule dla kobiet w ciąży

Wśród rzeczy, które kobieta powinna zabrać ze sobą do szpitala, udając się na poród, powinna być bielizna i piżamy damskie. Większość kobiet opuszcza szpital po trzech dniach, ale dla własnego komfortu lepiej zabrać ze sobą więcej rzeczy, zwłaszcza, że często szpitale nie pozwalają na odwiedziny. Tym samym trudno jest przekazać rzeczy do prania, czy dostać nową porcję ubrań.

Najlepiej postawić na wygodne bawełniane koszule lub piżamy, które są rozszerzane na brzuchu i dzięki temu ładnie się na nim układają. Warto pamiętać o tym, by swoje ubrania uprać w proszku dla niemowląt tak samo, jak niemowlęce ubranka. Jeśli dziecko okaże się alergikiem, to przytulone do piżamy upranej tradycyjnie, mogą dostać uczulenia.

Większość szpitali przekazuje kobietom własne koszule do porodu. W aptece można kupić jednorazową koszulę do porodu i często to taka jest wymagana w szpitalu. Ma szeroki dekolt, by od razu położyć noworodka na skórze mamy i rozpięcie z tyłu, żeby podać w razie potrzeby znieczulenie.

Bielizna i piżamy dla matek karmiących

Sklepy dla przyszłych mam pękają w szwach od ubrań, dzięki którym karmienie dziecka może być prostsze. Biustonosze dla kobiet karmiących mają dodatkowe zapięcie, dzięki któremu nie trzeba ich całkowicie zdejmować do karmienia. Nie warto jednak kupować zbyt wielu egzemplarzy przed porodem, bo można nie trafić z rozmiarem. Lepiej zaopatrzyć się w dwa biustonosze a po porodzie dokupić więcej.

Wśród piżam damskich do karmienia najbardziej popularne są koszule nocne, których dekolt jest odpinany na zamek lub guziki. Tradycyjna piżama ze spodniami również jest dobrym rozwiązaniem – jej góra zapinana jest na guziki, które łatwo rozpiąć do karmienia

Koszule nocne, czy piżamy damskie ze spodniami?

Jeszcze dwadzieścia lat temu pacjentki oddziałów położniczych musiały mieć tradycyjne koszule nocne. Wynikało to z faktu, że rany poporodowe goją się szybciej i lepiej, gdy nie są ciasno okryte ubraniem. Dziś rany goją się podobnie, ale kobiety wybierają to, w czym jest im wygodnie.

Mają do dyspozycji tradycyjne koszule nocne lub piżamy ze spodniami albo krótkimi spodenkami, które chętnie wybierają latem. Kluczowa jest dla nich wygoda, ale chcą też wyglądać ładnie i czuć się komfortowo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżama damska.

Comments are closed.