Japonia to niezwykły kraj, pełen sprzeczności, odmienny kulturowo, intrygujący. To stamtąd wywodzi się sztuka uprawy drzewek bonsai. Miniatury dębów, klonów, sosen zwracają uwagę, oryginalnie urozmaicają aranżację wnętrza, a ogrodnictwo to piękna pasja, wpisana w nią jest filozofia harmonii i inspiracji naturą. Kompozycje bonsai ceny swej z pewnością są warte. Pamiętajmy, drzewo bonsai nigdy nie jest skończone, wymaga stałej troski i pielęgnacji.

Tsuneyo i wędrowny mnich

Na pomysł miniaturyzowania drzew wpadli Azjaci i zaintrygowali nim Europejczyków po Światowych Targach w Wiedniu w 1873 roku i Międzynarodowej Wystawie w Paryżu, która została zorganizowana pięć lat później. W spektaklu przekazującym historię i kulturę bonsai, wędrownego mnicha ogrzewa ciepło złożonych na ofiarę ukochanych drzewek – śliwy, wiśni i sosny, które uprawiał z miłością biedak Tsuneyo. Jego bonsai ceny nie mają. Okazuje się później, że mnich jest w rzeczywistości ważną personą i wynagradza dobrego, szlachetnego biedaka, który ma odzyskać nie tylko skradzioną przez krewnych ziemię, otrzymuje również trzy kawałki gruntu, które kojarzą sie ze śliwą, wiśnią i sosną.

Wiedza i cierpliwość

Warto mieć świadomość ogromnej subtelności, która towarzyszy sztuce ogrodniczej, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, wymaga wiedzy, cierpliwości i estetycznego wyczucia. Uzyskanie doskonałej formy jest rezultatem wieloletniej pielęgnacji, długowieczne drzewka bonsai cenę mają odpowiednią, są najbardziej poszukiwane przez koneserów. Trzeba też mieć świadomość, że częścią kompozycji jest donica stanowiąca jej integralny element. Ważny jest kształt, kolor i głębokość naczynia. Całość ma być harmonijna, liczy się każdy detal.

Podstawowa klasyfikacja i style bonsai

Można dokonywać klasyfikacji pod różnym kątem. Najbardziej podstawowy podział pozwala wyróżnić: bonsai tworzone z drzew iglastych wiecznie zielonych, kompozycje z drzew i krzewów liściastych, zmieniających kolor w zależności od pory roku, te tworzone z roślin, które pozwalają docenić piękno ich kwiatów oraz bonsai z roślin ozdobnych, których owoce zwracają uwagę.Nazwy stylów mają w sobie wiele poetyckości. Wśród najbardziej wyrafinowanych można wyróżnić: styl drzewa literatów, kaskadowy i ukształtowany przez wiatr. Najbardziej intrygujący jest pierwszy z nich, nawiązuje do uprawianej pędzelkiem kaligrafii. Bonsai ceny- sprawdź i zacznij komponować swoje drzewo!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Bonsai.

Comments are closed.