Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się szablony malarskie. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób można korzystać z wspomnianych produktów. Dlaczego warto zaopatrzyć się w omawiane rozwiązanie?

W jaki sposób przygotować ścianę?

W pierwszej kolejności powinno się właściwie przygotować ścianę do namalowania wybranego przez siebie wzoru. Rekomendowane jest zatem pozbycie się wszystkich plam czy tłustych zabrudzeń. Potrzebny będzie do tego celu specjalny odtłuszczacz lub płyn do naczyń. Kolejnym etapem będzie wyrównanie ścian, a także nałożenie na nie gruntu. Następnie wystarczy poczekać, aż powierzchnia wyschnie.

Nie można zapomnieć o nałożeniu farby emulsyjnej w wybranym przez siebie kolorze. Czasami konieczne będzie nałożenie drugiej warstwy farby. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po szablony malarskie kolejnego dnia.

W jaki sposób namalować dekoracyjny wzór na ścianie?

Zalecane jest jeszcze przed skorzystaniem z omawianego szablonu bardzo poważnie zastanowić się, gdzie dokładnie będzie umieszczony wzór. Nie można oczywiście zapomnieć o wyborze właściwej farby dekoracyjnej. Możliwe jest bowiem postawienie na klasyczne farby emulsyjne, a także brokatowe, metaliczne.

Świetnym rozwiązaniem będzie przymierzenie wcześniej dekoracji w kilku miejscach w danym pomieszczeniu. W kolejnym etapie można podjąć decyzję o zamocowanie szablonu do ściany za pomocą wysokiej jakości taśmy malarskiej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że taśma powinna bez większego problemu przytrzymać wzór w jednym miejscu. Można dzięki temu uniknąć błędów w trakcie nakładania farby dekoracyjnej

Co jeszcze warto wiedzieć o szablonach malarskich?

Farbę należy nałożyć za pomocą stosunkowo małego wałka. Trzeba oczywiście dbać o to, by wypełniła ona praktycznie wszystkie wcięcia w szablonie. W razie konieczności można nałożyć dodatkową warstwę farby. Z kolei po jej wyschnięciu należy odkleić szablon malarski od ściany. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek niedociągnięć, można je uzupełnić przez maczanie małego pędzelka w farbie, a następnie zamalowywać elementy, które zostały niedokładnie wykonane.

Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko w produkty znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów. Można mieć wtedy całkowitą pewność, co do bardzo wysokiej jakości szablonów malarskich. Nie jest oczywiście zalecane sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na stosunek ceny do jakości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/.

Comments are closed.